SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen 

Telefón: +421-45-533 39 86 alebo: +421-45-524 44 23 

 E-mail: skola@soshotel.sk

Archív

Znova sme privítali deviatakov

 

 21.október či 9. december 2016 majú veľa spoločného. Deň otvorených dverí – otvorených pre nových nádejných žiakov našej školy.

Znova sme prezentovali všetky naše odbory, projekty, stáže, ale i zaujímavosti z hodín, ako sú vyučovanie angličtiny a nemčiny hrou, hodiny aplikovaného účtovníctva, písanie na počítači v programe ZAV, cvičná firma. Novinkou boli informácie o duálnom vzdelávaní, ktoré návštevníkom podávali zástupcovia firiem Kaufland a DM drogéria.

Telocvičňa dýchala krásou mladých žien. Ako každý rok, tak aj tento rok prebiehala Súťaž zručností odborov kaderník a kozmetik. Súťažili druháci kaderníci so svojimi spoločenskými účesmi, tretiaci predviedli strih vhodný na denný účes. Štvrtáčky kozmetičky preukázali svoje zručnosti o fantáziu v líčení na tému Farebné osemdesiate roky. Pri vyhodnotení tiekli slzy šťastia a radosti.

Gastro odbory – čašník, servírka, kuchár, hotelová akadémia- okrem miešaných nápojov, chuťoviek či lahodnej kávy ponúkli adrenalínovú súťaž – Kuchársky trojboj, v ktorom sa cibuľa, zemiaky a pór krájali ostošesť.

Aj tento deň bolo u nás rušno a živo. Veríme, že návštevníci otvoria dvere našej školy aj v septembri 2017 a stanú sa jej súčasťou.    

 

Víťazi Dňa otvorených dverí

Súťaž zručností: odbor kaderník
druhý ročník   tretí ročník
I. miesto Vivien Žingorová   I. miesto Karmen Chobodová
II. miesto Lucia Sitarčíková   II. miesto Mária Dunková
III. miesto Bianka Ciglanová   III. miesto Rebecca Ďurindová

 

Súťaž zručností: odbor kozmetik
štvrtý ročník    
I. miesto Vanesa Árvayová   Špeciálna cena poroty Andrea Pittnerová
II. miesto Kristína Gašperová   Cena firmy Mavala Jana Piliarová
III. miesto Tatiana Tureková      

 

Kuchársky trojboj, gastro odbory
     
I. miesto Filip Marunčiak (trieda IV.K)    
II. miesto Jakub Hanuska (trieda I. G)    
III. miesto Rastislav Koning (trieda II.E)    

 

Fotogaléria: