SOŠ hotelových služieb a obchodu ZVOLEN 

Telefón: +421-45-533 39 86 

 E-mail: skola@soshotel.sk

Archív

Mesiac zbierok

„Nestačí robiť dobro. Treba ho robiť správnym spôsobom.“
J. Morley

V priebehu mesiaca máj 2017 sme sa zapojili do troch benefičných zbierok, ktorými sme pomohli postihnutým sklerózou multiplex, deťom z detských domovov a deťom na Ukrajine.

3.5.2017 sme sa zapojili do zbierky Deň slnečníc, ktorá sa každoročne koná v máji pri príležitosti Svetového dňa SM. Symbolom SM je slnečnica, ktorú v uliciach Zvolena rozdávali študenti IV. H triedy. Stali sa tak jej jednou časťou – listami, pretože ony symbolizujú pomocné ruky, ktoré podávajú zdraví ľudia, a tak pomáhajú ľuďom s týmto ochorením. Je dôležité, aby sa študenti aj takýmto spôsobom učili spolupatričnosti s chorými ľuďmi.

9.5.2017 sa uskutočnila zbierka Úsmev ako dar, do ktorej sa zapojili žiaci III. A a v uliciach Zvolena sa snažili upozorniť ľudí na problémy detí z detských domovov. Financie, ktoré sa vyzbierali, budú použité pre deti z detských domovov, ale aj pre rodiny v kríze a pre tých mladých ľudí, ktorí opúšťajú detské domovy.

Mesiac zbierok sme uzavreli verejnou zbierkou Týždeň modrého gombíka. 16.5.2017 sa jej zúčastnil výber školy- 10 študentiek a študentov. Vyzbierané peniaze zabezpečia humanitnú pomoc pre deti na Ukrajine, kde na východe krajiny vypukol v roku 2014 ozbrojený konflikt. Peniaze poputujú pre deti v Doneckej a Luhanskej oblasti, kde je situácia stále vážna.

Heslom tohtoročnej zbierky bolo: „ Darujme deťom nádej.“ Dúfame, že aj my sme v rámci týchto zbierok darovali nádej a aj malou finančnou kvapkou sme prispeli k zlepšeniu situácie chorých na sklerózu multiplex, deťom v detských domovoch a deťom na Ukrajine.