SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen 

Telefón: +421-45-533 39 86 alebo: +421-45-524 44 23 

 E-mail: skola@soshotel.sk

Archív

Pesničkový Mikuláš

 „Žiadne bohatstvo na svete sa nedá zrovnať so zdravým telom.“

27. november 2018 bol „darovací utorok“, ktorý prvýkrát na Slovensku organizovala  Nadácia Pomtis. Tento utorok je dňom, kedy sa má šíriť dobro a nezištné dávanie a my sme nezištne obdarúvali malých pacientov na Detskej onkológii, detskej chirurgii a pediatrii Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, ktorým sme pripravili pesničkového Mikuláša.

Po roku sme v tradičnej zostave zavítali do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici a potešili malých bojovníkov a bojovníčky pesničkovým programom, ktorý pripravil pán Jaroslav Matejkin. Vidieť rozžiarené očká detí je pre nás tá najkrajšia odmena.

Tohtoročná návšteva však bola pre nás nielen príjemná, ale aj naplnená smútkom a v kútiku oka sa nám zaleskli slzy, lebo sme sa dozvedeli,  že náš malý kamarát, ktorého sme tu stretávali, prehral svoj boj so zákernou chorobou.

Tešíme sa, že už štvrtý rok naše hudobné programy tešia detských pacientov.  Pre nás platí zásada, že dobrosrdečnosť nie je len o obdarúvaní, ale je to vzácna vlastnosť človeka k človeku.