SOŠ hotelových služieb a obchodu ZVOLEN 

Telefón: +421-45-533 39 86 

 E-mail: skola@soshotel.sk

Archív

Krajské kolo v Stredoškolskej odbornej činnosti

Krajské kolo 41. ročníka súťaže v SOČ sa konalo 5. apríla 2019 na Strednej priemyselnej škole dopravnej vo Zvolene. Našu školu reprezentovali  víťazky školského kola,  žiačky 2. A triedy - Laura Lvomská s Terezou Pocklanovou , ich spolužiačka Zuzana Müllerová a Romana Nemcová, študentka štvrtého ročníka manažmentu regionálneho cestovného ruchu.

 Laura s Terezou prezentovali prácu  Rozhovory o nežnej revolúcii, ktorá porotu zaujala a obsadili 3. miesto v odbore História, filozofia a právne vedy.  Rovnako dobre si počínala Zuzana, s prácou Ľudový odev v Detve od polovice 19. do polovice 20. storočia sa umiestnila tiež na 3. mieste,  no v odbore Teória kultúry, umenie, umelecká a odevná tvorba.

 Romana Nemcová po vlaňajšom víťazstve v odbore Voľný čas opäť zabodovala a obsadila druhé miesto, tentoraz  v  súťažnom odbore Cestovný ruch, gastronómia a hotelierstvo. S prácou Cestujme moderne postupuje na celoslovenskú prehliadku . Prajeme jej , aby úspešne zvládla aj  celoslovenské kolo prehliadky v SOČ  a všetkým  dievčatám blahoželáme.