SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen 

Telefón: +421-45-533 39 86 alebo: +421-45-524 44 23 

 E-mail: skola@soshotel.sk

Archív

MASTER CUP 77 2020 - Junior Modern Mixology

Dňa 24. januára 2020 sa už po šiestykrát v priestoroch výstaviska Incheba Bratislava konala juniorská barmanská súťaž. Garantom súťaže bola Škola barmana z Banskej Bystrice v spolupráci s organizátorom a sponzorom GAS Familia. Barmanská súťaž aj tento rok mala veľké zastúpenie škôl z celého Slovenska a celkový počet súťažiacich žiakov bol 18.

Z našej školy sa súťaže zúčastnil Jakub Ševčík zo IV.H triedy. V časovom limite 4 minúty mal v prvom kole namiešať dva  nápoje podľa dopredu poslanej receptúry. Nápoje sa miešali voľným štýlom, znázorňujúcim reálnu prácu za barovým pultom. Porota hodnotila chuť nápoja, vizuálnu stránku, názov, hygienu za barom, techniku prípravy, originalitu a celkový dojem. Do druhého kola postupovalo 8 najlepších barmanov, kde miešali 4 nápoje za 6 minút. Bohužiaľ, aj po veľkej snahe sa náš žiak neprebojoval do osmičky najlepších, a tým pre neho súťaž skončila prvým kolom. Súťažiaceho sprevádzal a podporoval Alexander Šara, žiak III.H triedy. Alexander sa bol prvýkrát pozrieť na priebeh súťaže, jeho víziou je  reprezentovať našu školu v barmanskej súťaži budúci rok.

Súťaž v Bratislave bola zvládnutá na veľmi vysokej úrovni. Náš žiak odchádzal z tejto súťaže trošku sklamaný, no aj napriek tomu motivovaný do budúcnosti reprezentovať našu školu na ďalších nadchádzajúcich súťažiach.

Mgr. Barbora Vajdová